Aktuāli

Slimnīcas 70. gadadienas svinīgā sēde

Lāčplēša diena - mūsu tautas kopīgiem spēkiem gūtās uzvaras piemiņas diena. Tālajā 1919. gada 11. novembrī tika gūta uzvara ne tikai pār pretinieku, taču arī pār neticību saviem spēkiem! 

 

Šī gada 11. novembris tika izraudzīts arī par mūsu Slimnīcas 70. gadadienas svinīgās sēdes norises dienu.

 

Svinīgā gaisotnē, sēdes atklāšanas uzrunu teica Slimnīcas valdes priekšsēdētāja - A.Vaivode, darbiniekus godināja un atzinības rakstus pasniedza - LR Veselības ministre A.Čakša. Sēdē uzstājās Slimnīcas kādreizējie vadītāji - V.Zatlers un V.Jurkevičs, kā arī Slimnīcas patreizējie darbinieki - R.Gibners, P.Studers, M.Ciems, K.Kalnbērzs.

 

Slimnīcas valdes priekšsēdētāja A.Vaivode šodien sacīja šādus vārdus:

 

"Tālajā 1946. gada 24. jūlijā tika dibināts Rīgas ortopēdijas un reparatīvās ķirurģijas zinātniskās pētniecības institūts. Kopš tās dienas ir pagājuši jau 70 gadi! Cik īsti tas ir – daudz vai maz?

Pasaules ritējuma mērogā tas nav nedz daudz, nedz maz. Taču Slimnīcai tas ir laiks, kurā esam sevi pierādījuši, kā nozīmīgu vērtību - traumatoloģijas un ortopēdijas attīstībā Latvijā un gādībā par sabiedrības veselību.

Tas ir laiks, kurā esam mācījušies un auguši kopā, gūstot zināšanas un pieredzi.

Tas ir laiks, kurā esam veikuši  jaunus atklājumus, radījuši unikālas un inovatīvas metodes un savā vidē izaudzinājuši izcilus sava aroda speciālistus.

Šīs ir mūsu vērtības, kuras ir izturējušas laika pārbaudi un mūsu neatsveramais devums Latvijas sabiedrībai! Esam lepni par to! [..]

Mūsu Slimnīcas pagātnes sasniegumi un nākotnes ieceres ir īstas un iespējamas tikai tad, ja mēs katrs atsevišķi būsim kopā, kā viens vesels, jo lielām lietām ir nepieciešams spēks – un spēks tā ir kopība!"

 

Pateicamies ikvienam, kas bija kopā ar mums šajā skaistajā svētku brīdī!

 

Doties soli atpakaļ