Aktuāli

LU MF Ortopēdijas laboratorija

Vakar mūsu slimnīcā Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte atklāja Ortopēdijas laboratoriju, kas tapusi pateicoties SIA “Mikrotīkls” ziedojumam un ir izmaksājusi 36 tūkstošus eiro.

 

“Ortopēdijas laboratorijā, kurā katru gadu studēs un pētniecības darbus izstrādās vairāk nekā 150 LU MF ārstniecības studentu, rezidentu un jauno pētnieku, ir nozīmīgs ieguldījums Latvijas medicīnas izglītībā. Esam gandarīti, ka pateicoties “Mikrotīkls” un LU Fonds atbalstam, tiks nodrošināta diagnostikas izmeklējumu pieejamība Universitātes mācībspēkiem un studentiem,” uzsver LU MF asoc. prof. Valdis Folkmanis.

 

Laboratorijas atklāšanā piedalījās LU prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā prof. Valdis Segliņš un Medicīnas fakultātes vadība - dekāns asoc. prof. Valdis Folkmanis un prof. Gustavs Latkovskis, kā arī mūsu slimnīcas traumatologi ortopēdi prof. Konstantīns Kalnbērzs un pētnieks Sergejs Zadorožnijs. Pasākumu ar dalību bija pagodinājuši SIA “Mikrotīkls” īpašnieki Arnis Riekstiņš, “Hectec Gmbh.” pārdošanas pārstāve NVS un Baltijas valstīs Tatjana Belousova, kā arī LU Fonda pārstāvji - valdes priekšsēdētājs prof. Ivars Lācis un izpilddirektore Laila Kundziņa–Zvejniece.

 

“Laboratorijā studenti apgūs kā pareizi analizēt radioloģiskos izmeklējumus, izmantojot moderno tehnoloģiju priekšrocības, tādas kā kontrastu maiņa, attēla palielināšana, kalibrēšana un precīza mērījumu veikšana. Pateicoties mediCAD programatūrai, kuru LU Medicīnas fakultātes Ortopēdijas laboratorijai uzdāvinājusi vācu kompānija “Hectec Gmbh.”, būs iespējama pat ortopēdisko operāciju etapu simulācija un implantu plānošana,” stāsta Sergejs Zadorožnijs.

 

Līdz šim LU MF mācību procesā bieži tika izmantotas radioloģisko izmeklējumu filmu izdrukas un studentiem nebija pieejama mūsdienīga informācija par jaunākajām tehnoloģiskajām iespējām izmeklējumu digitālā apstrādē, piemēram, 3D rekonstrukcijas, iespēja iemācīties analizēt radioloģiskos izmeklējumus tā, kā to dara ārsti ikdienā. Jaunajā laboratorijā būs iespējams automatizēt vizuālās diagnostikas izmeklējumu apriti, izveidot vienotu un drošu datubāzi, lietotāju piekļuves un pārvaldības sistēmu.

 

Doties soli atpakaļ