Aktuāli

Jauna pieredze ortopēdiskajā onkoloģijā

2016. gada septembrī VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” ārsti traumatologi, ortopēdi Normunds Pavlovs, Lauris Repša un rezidente Laura Andersone, sadarbībā ar Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas asinsvadu ķirurgu Mārci Gediņu un viņa palīgiem, veica kompleksu audzēja rezekciju un asinsvadu rekonstrukciju.

 

2016. gada pavasarī gados jaunai sievietei tika konstatēts agresīvs, ļaundabīgs paceles rajona audzēja recidīvs. Pacientes saslimšana tika prezentēta Vācijas kolēģiem Charite klīnikā Berlīnē, kur kolēģi piedāvāja kompleksu ārstēšanu - ķīmijterapija, radikāla operācija ar asinsvadu rekonstrukciju un staru terapiju. Tomēr  ārstēšanas izmaksas sasniedza vairākus desmitus tūkstošu euro apmēru. Tā kā pacientei šādas naudas summas nebija un kārtība, lai saņemtu valsts atbalstu ārstēšanai ārvalstīs ir ļoti ilgs, tika pieņemts lēmums veikt tāda pat tipa ārstēšanu Latvijā.

 

Paciente saņēma vairākus ķīmijterapijas kursus, kam sekoja radikāla ķirurģiska operācija – tika izgriezts audzējs vairāku desmitu centimetru garumā, saglabājot paceles nervus, kas atbild par kājas jušanas un kustību spējām, kā arī rezicētie asinsvadi tika aizstāti ar asinsvadiem no otras kājas.

 

Šī ir jauna pieredze, sadarbojoties vadošajiem speciālistiem no vairākām lielām Latvijas klīnikām - onkologiem, asinsvadu ķirurgiem un ortopēdiskajiem onkologiem, īstenojot pasaules līmeņa kompleksu ārstēšanu Latvijā!

 

Doties soli atpakaļ