Aktuāli

Marija Ose saņem Zariņu Medicīnas studiju stipendiju

31.maijā Latvijas Ārstu biedrības telpās Skolas ielā 3 Hārvarda Universitātes ortopēdijas profesors Bertrams Zariņš pasniedza piecas stipendijas kopsummā 50 000 ASV dolāru apjomā. Papildus tradicionālajām stipendijām, kas paredzētas jauno ārstu profesionālajai pilnveidei un medicīnas studentu izglītības atbalstam, pirmo reizi tiek piešķirta jauna stipendija “Akadēmiskā attīstība un izcilība”. Tā ir stipendija sertificētiem ārstiem specialitātē savas profesionālās, akadēmiskās un vadības karjeras attīstībai.

 

Pirmā stipendija “Akadēmiskā attīstība un izcilība” 20 000 ASV dolāru apjomā LMF (Latvijas Medicīnas fonds, ASV) tika piešķirta Aknu transplantācijas vienības (Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca – PSKUS) apmācībai Portugālē. Šogad Latvijā valsts apņēmusies apmaksāt pirmās aknu transplantācijas operācijas no valsts budžeta. Diemžēl mediķu apmācībai finansējums nav paredzēts. Zariņu stipendija ir lieliska iespēja sagatavot aknu transplantācijas ārstu komandu, lai pēc tam palīdzētu Latvijas iedzīvotājiem.  Grupas vadītājs ķirurgs Jānis Vilmanis ir arī PSKUS galvenais ķirurgs.

 

Zariņu stipendiju “Akadēmiskā attīstība un izcilība” 15 000 ASV dolāru apjomā saņēma arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās palīdzības un observācijas nodaļas vadītāja Zanda Pučuka, jaunu ārstniecības metožu un darba organizācijas pieredzes apguvei Zviedrijā, Somijā, Londonā un Romā.

 

Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendiju 5000 ASV dolāru apjomā šogad saņēma mūsu slimnīcas ārsts traumatologs, ortopēds - Marija Ose, kura 2017. gadā plāno realizēt studijas Rizzoli institūtā, Boloņā, Itālijā, paplidinot zināšanas un praktiskās iemaņas minimāli  invazīvās mugurkaula ķirurģijas tehnikās.

 

Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendiju 5000 ASV dolāru apjomā saņēma arī RSU rezidents Neatliekamajā palīdzībā Jevgēņijs Kravčuks, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsts-patologs Jurijs Nazarovs. 

 

Zariņu medicīnas studiju stipendijas Latvijas ārstiem tika izveidotas 2003. gadā. Idejas ierosinātājs bija mecenāts Normans Naits (ASV), kurš ziedoja Latvijas Medicīnas Fondam ar mērķi atzīmēt un novērtēt latviešu ārstu no ASV – brāļu Bertrama Zariņa (Hārvarda Universitātes ortopēdijas profesors) un Kristapa Zariņa (Stenforda Universitātes ķirurģijas profesors) ieguldījumu Latvijas medicīnas attīstībā. Latvijas Medicīnas Fonds ir dibināts 1990. gadā ASV kā privāta bezpeļņas organizācija ar mērķi atbalstīt veselības aprūpi Latvijā. Fonds ir saistīts ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienību.

 

Kopš 2003. gada 29 jaunie ārsti no Latvijas ir saņēmuši 140 000 dolāru mācību stipendijām un papildinājuši savas zināšanas 12 dažādās valstīs. Stipendiju mērķis vienmēr ir bijis palīdzēt Latvijas ārstiem papildināt zināšanas dažādās ārzemju augstskolās un zinātniskās laboratorijās. Stipendija ir plānota studiju ceļojumiem uz Eiropas vai citām valstīm 1- 6 mēnešu garumā, lai piedalītos slimnīcu, medicīnas centru un universitāšu klīniskajā un/vai pētniecības darbā un studijās. Stipendija domāta tiem ārstiem, kas vēlas apgūt jaunas, līdz šim Latvijā nepielietotas vai mazpielietotas ārstēšanas metodes, Latvijai trūkstošas un pašreiz aktuālas specialitātes, lai tās turpmāk izmantotu Latvijas pacientu ārstēšanā un kolēģu apmācībā, kā arī jaunu progresīvu darba organizācijas metožu apguvei.

 

Plašāka informācija par Latvijas Medicīnas Fondu http://latvianmedicalfoundation.org/

Papildus informācija par Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) stipendijām www.lazariga.lv

 

Doties soli atpakaļ