Aktuāli

Pirmo reizi veikta krūšu kaula osteomielīta rekonstruktīva operācija

2016. gada aprīlī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā pirmo reizi tika veikta krūšu kaula osteomielīta rekonstruktīva operācija pacientei pēc agrāk veiktas sirds operācijas.

 

Krūšu kaula osteomielīts ir salīdzinoši reta komplikācija, kas attīstās pēc operācijām, kuru laikā tika veikta krūšu kurvja atvēršana no priekšpuses (visbiežāk izmantotā metode sirds ķirurģijā), veicot krūšu kaula pārzāģēšanu gareniski un operācijas beigās to fiksējot. Tā nesaaugšanas un operācijas lauka infekcijas gadījumos attīstās krūšu kaula osteomielīts, kas var draudēt ar tālāku infekcijas izplatību, sevišķi situācijās, ja pacientam ķermenī ir implants, kas var piesaistīt infekciju.

 

Šajā gadījumā, 76 gadus vecai pacientei pēc sirds vārstuļu nomaiņas operācijas attīstījās krūšu kaula osteomielīts ar vairākām fistulām un pastāvīgiem izdalījumiem. Lai izvairītos no iespējamās mākslīgo sirds vārstuļu infekcijas un likvidētu infekcijas perēkli, tika veikta 3 stundas gara ķirurģiska operācija, kuras laikā tika rezecēti bojātie audi, t.sk. daļēji arī krūšu kauls un ribu fragmenti. Defekts tika aizstāts ar no krūšu muskuļu veidotiem lēveriem.

 

Operācija tika veikta ārsta traumatologa, ortopēda M.Malzubra vadībā, piedaloties ārstu komandai - kardioķirurģe L.Žarova, ārsti anesteziologi, reanimatologi  – A.Miščuks, I.Zlaminova, rezidente L.Raga, operāciju māsa L.Gerasimčika. 

 

Doties soli atpakaļ