Aktuāli

Sirds veselības mēnesis

Februāris - Sirds veselības mēnesis: padomi sirds labsajūtai

 

Februāris starptautiski tiek atzīts kā Sirds veselības mēnesis, tādēļ arī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca (TOS) apņemas veicināt izpratni par sirds un asinsvadu veselības nozīmi. TOS speciālisti piedāvā vērtīgu ieskatu sirds veselības uzturēšanā, īpaši uzsverot ortopēdiskās veselības un sirds un asinsvadu labsajūtas mijiedarbību.

 

Sirds slimības joprojām ir nozīmīga veselības problēma visā pasaulē. Tomēr daudzus riska faktorus, kas izraisa sirds slimības, var mazināt, pielāgojot dzīvesveidu un veicot fiziskās aktivitātes. TOS uzsver, cik svarīgi ir integrēt sirds veselību veicinošus paradumus ikdienas rutīnā, lai atbalstītu gan sirds un asinsvadu, gan ortopēdisko veselību.

 

"Laba sirds veselība sākas ar ikdienas izvēlēm. Sākot ar pārtiku, ko ēdam, un beidzot ar fizisko aktivitāšu daudzumu - katram lēmumam ir nozīme," komentē TOS galvenais ārsts Dr. Uģis Zariņš. "Mēs mudinām cilvēkus ievērot tādu dzīvesveidu, kas ietver sabalansētu uzturu, regulāras fiziskās aktivitātes un veselīga svara uzturēšanu, kas labvēlīgi ietekmē sirds veselību un palīdz arī dažādu muskulāro vai skeletālo slimību ārstēšanā."

 

Lai uzturētu sava ķermeņa, tostarp sirds veselību, nav nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi, pietiek ar dažādu ikdienas paradumu maiņu:

  • nodarbojieties ar regulārām fiziskām aktivitātēm: pat fiziski viegli vingrinājumi, piemēram, pastaigas vai staipīšanās, var uzlabot sirds veselību un palīdzēt saglabāt locītavu elastību. Arī ja ar fiziskām aktivitātēm nodarbosieties vien 20 minūtes dienā, pēc ilgstošāka laika perioda, atšķirība pašsajūtā būs manāma;
  • ievērojiet sirdij veselīgu uzturu: uzturā iekļaujiet pārtiku, kas bagāta ar omega-3 taukskābēm, šķiedrvielām un antioksidantiem, ierobežojiet pārstrādātu pārtikas produktu, cukura un piesātināto tauku patēriņu;
  • uzturiet veselīgu svaru: liekais svars var palielināt slodzi sirdij un locītavām. Galvenais ir panākt veselīgu svaru, izmantojot diētu un fiziskās aktivitātes;
  • izvairieties no smēķēšanas: smēķēšana ir viens no galvenajiem sirds slimību riska faktoriem. Atmetot smēķēšanu, var ievērojami samazināt sirds slimību risku un uzlabot vispārējo veselību.

 

TOS apzinās, cik svarīgi ir atzīmēt Sirds veselības mēnesi un cik būtiski apzināties ortopēdiskās veselības un sirds un asinsvadu labsajūtas savstarpējo saistību. “Šī holistiskā pieeja uzsver pārliecību, ka veselīga sirds ir būtiska efektīvam atveseļošanās procesam un ilgtermiņa ortopēdiskajai veselībai,” skaidro TOS galvenais ārsts Uģis Zariņš. “TOS mērķis ir uzsvērt sirds un asinsvadu veselības būtisko nozīmi atveseļošanās un rehabilitācijas procesā un veicināt vidi, kurā sabiedrība tiek mudināta izvēlēties veselīgu dzīvesveidu. Šie mērķi atspoguļo TOS apņemšanos ne tikai risināt specifiskas ortopēdiskās vajadzības, bet arī atbalstīt savu pacientu vispārējo labklājību, demonstrējot aprūpes modeli, kas pārsniedz tradicionālās robežas un veicina veselīgāku nākotni ikvienam.”

 

Doties soli atpakaļ