Aktuāli

Veikta sarežģīta onkoloģiska operācija

2023. gada rudenī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā vērsās 23 gadus jauns vīrietis, ar sūdzībām par sāpēm labajā plaukstas locītavā gandrīz pusgadu.

Veiktajos izmeklējumos tika konstatēts kaulu gigantšūnu audzējs - agresīvs kaulu audzējs, kas ļoti strauji progresē, bojājot kaulu un mīkstos audus, taču metastāzes veido reti. Šajā gadījumā vienīgā ārstēšanas iespēja ir ķirurģiska pilnīga audzēja rezekcija un kaula aizvietošana.

Jaunam cilvēkam būtiski ir saglabāt funkcionālu plaukstas locītavu, tāpēc tika pieņemts lēmums veikt audzēja rezekciju un izņemto kaulu rekonstruēt ar paša pacienta kaulu no apakšstilba.

Operācija ilga 6,5 stundas. Lai operācija noritētu ātrāk un samazinātu kļūdu iespējamību, to veica 2 ķirurgu brigādes - viena operēja roku, otra kāju. Operācijā piedalījās ārsti traumatologi, ortopēdi - Lauris Repša, Mārtiņš Malzubris, Mārcis Jēgers, ārsta palīgs Kintija Krūmiņa, ārsts anesteziologs Iveta Golubovska, ārsts rezidents anestezioloģijā Matīss Briuks, operāciju māsas Līga Savicka un Irina Krajeva, māsa anestēziste Marija Verhoustinska.

Agrīnajā pēcoperācijas periodā komplikācijas netika novērotas. Pacients ir izrakstīts no stacionāra ambulatorai ārstēšanai, kas turpināsies ar rehabilitāciju vairāku mēnešu garumā.

Pateicoties saliedētam komandas darbam un precīzai plānošanai, šādas sarežģītas un retas operācijas ir iespējams veikt arī pacientiem Latvijā!

Doties soli atpakaļ