Aktuāli

Uzsāktas abpusējas totālas ceļa locītavu endoprotezēšanas operācijas

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā uzsāktas vienetapa abu ceļu locītavu endoprotezēšanas operācijas. Šāda veida operācijas ir jaunums Latvijā, kaut pasaulē to jau praktizē kādu laiku.  Šādas vienetapa operācijas pacientiem, kam tas ir nepieciešams, sniedz virkni ieguvumu, tai skaitā īsāku atveseļošanās un rehabilitācijas laiku.

 

Ceļa locītavu endoprotezēšana ir otrā biežākā locītavu aizvietošanas operācija Latvijā. Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā pagājušajā gadā veiktas aptuveni 500 primāras ceļa locītavas endoprotezēšanas. Līdz šim bija ierasts veikt secīgas operācijas, vispirms izoperējot vienu no osteoartrīta skartajām locītavām un pēc laika (6-12mēneši) otru.  Abpusējas ceļu locītavu endoprotezēšanas operācijas slimnīcā veic ārsts traumatologs, ortopēds Matīss Zolmanis un kopš gada sākuma jau 4 pacientiem ar abpusēju ceļu locītavu deformāciju ir veiktas šādas operācijas. 

 

"Pasaulē šāda pieredze jau ir ilgstoši, vairāk kā 20 gadus, mēs to rutīnas veidā esam uzsākuši veikt šobrīd.  Man ir liels prieks, ka tagad varam piedāvāt pacientiem šādu unikālu iespēju, lai uzlabotu viņu dzīves kvalitāti un ātrāk atgrieztu kustību brīvību”, skaidro ārsts Matīss Zolmanis. 

Lai veiktu abpusēju ceļa locītavu endoprotezēšanu nav nepieciešama papildus sagatavošanās. Operācijas ilgums ir aptuveni 4 stundas. Biežākie jautājumi no pacientiem attiecībā uz abpusējo ceļu locītavu endoprotezēšanu  ir par to,  vai varēs ātri staigāt un vai ļoti sāpēs.  Pacients tiek celts kājās un var slogot kājas ar pilnu slodzi jau nākamajā dienā pēc operācijas. 

Ieguvumi:

  • Pacientam ir tikai viena operācija
  • Pacientam ir tikai viena anestēzijas epizode
  • Pacienti ir apmierinātāki pēc operācijas periodā
  • Ekonomiski izdevīgāk, jo ir viena stacionēšanās reize
  • Abpusēja deformācija tiek koriģēta uzreiz, izpaliek kāju garumu atšķirības, kas ir neizbēgami, ja tiek operēta viena un pēc laika otra
  • Izpaliek klibošana sakarā ar kāju garumu atšķirībām
  • Īsāks rehabilitācijas laiks.

 

Doties soli atpakaļ