Aktuāli

Jauna veida ceļa locītavas endoprotezēšanas operācijas

VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” 2023. gadā uzsāks jauna veida ceļa locītavas endoprotezēšanas operācijas, kas līdz šim Latvijā nebija praktizētas!

 

Šī gada pirmajā ceturksnī slimnīcā plānots uzsākt Latvijā līdz šim nepraktizētas endoprotezēšanas operācijas, izmantojot daļēju locītavas protezēšanu ar endoprotēzi “Oxford Partial knee” pacientiem ar mediālu ceļa locītavas osteoartrītu. Šo endoprotēzi pasaulē izmanto jau vairāk kā 45 gadus, tā ir plašāk izmantotā un klīniskiem pētījumiem bagātākā endoprotēze šajā jomā.

 

Izmantojot šo metodi, pacientam nebūs vairs jāmaina visa ceļa locītava, taču varēs nomainīt tikai to daļu, kur ir nepieciešama aizstāšana. Ķirurģiskā tehnika šajās operācijās  ir mazinvazīva, kā rezultātā pacienti pēc manipulācijas daudz ātrāk spēj atgriezties darba vidē un ikdienas sporta aktivitātēs.

 

"Rehabilitācijas laiks ir daudz īsāks un mobilitātes līmenis augstāks. Pacienti pēc daļējas endoprotezēšanas var izrakstīties no stacionāra jau nākamajā dienā pēc operācijas. Ņemot vērā nelielo operācijas apjomu un īsāku operācijas laiku, šo operāciju būs iespējams izmantot arī pacientiem, kuriem līdz šim blakus saslimšanu dēļ totāla ceļa locītavas endoprotezēšana bija nevēlama," skaidro Matīss Zolmanis, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts.

 

Lai ieviestu šo  ķirurģisko ārstēšanas metodi slimnīca ir veikusi visas procedūras stacionāra nodrošināšanai ar nepieciešamajiem implantiem.  Lai gūtu pieredzi operācijas veikšanai, divi no Traumatoloģijas centra (3. nodaļas) ārstiem, traumatologi, ortopēdi Matīss Zolmanis un Igors Ļu, 2022. gada nogalē devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Kopenhāgenas universitātes klīniku pie profesora A. Troelsena, viena no vadošajiem speciālistiem Eiropā.

 

Uzsākot uzmantot šo ķirurģiskās ārstēšanas veidu, sākotnēji slimnīcā plānots operēt vidēji 60 pacientus gadā.

 

Doties soli atpakaļ