Aktuāli

Traumu skaits šobrīd pat pārsniedz slidenā laika statistiku

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsti informē, ka iestājoties siltajam vasaras laikam, traumu skaits ir ievērojami pieaudzis, šobrīd pat pārsniedzot pacientu skaitu dienā salīdzinot ar slideno laiku ziemā.  Pacientu plūsma slimnīcā ir ievērojami pieaugusi un ārsti aicina sabiedrību būt apdomīgākiem un atbildīgāk izturēties pret savu veselību, iesaistoties dažādās sporta un brīvā laika pavadīšanas aktivitātēs.

 

Siltajās dienās pacientu skaits dienā pārsniedz 100, kas ir pa 25% vairāk nekā vēsākās dienās.  Liela daļa traumu tiek gūtas alkohola reibumā, rīkojoties pārdroši, neapdomīgi un neskaidri izvērtējot situāciju.

 

Skaidrojot traumu dažādību, galvenais ārsts Uģis Zariņš norāda, ka tās ir dažāda veida potīšu kaulu lūzumi, plecu kaula lūzumi un citas traumas.  “ Dramatiski ir pieaudzis traumu skaits, kas gūtas braucot ar elektroskūteriem. Šīs traumas joprojām ir lielā skaitā un šobrīd krietni vairāk kā pavasarī.  Šādi gūtas traumas parasti ir smagas un ilgstoši ārstējamas, “ skaidro U.Zariņš. 

 

Tāpat traumas tiek gūta gan neapdomīgi rīkojoties ar asiem priekšmetiem virtuvē, gan veicot dažādus dārza un saimniecības darbus , gan sportojot nepiemērotos apavos un vidē, piemēram, kailām kājām spēlējot futbolu slapjā zālē u.tml.

 

Kā ik katru gadu, ārsti aicina  būt īpaši uzmanīgiem peldoties un nekādā gadījumā, nekad nevajag lēkt uz galvas ūdenī, lai cik pārbaudīta vai zināma ir peldvieta. Situācija ūdenstilpnē var būt mainījusies un nekad nevar paredzēt, kas lēciena vietā atrodas zem ūdens. Uz galvas lecot ūdenī gūtās traumas parasti ir letālas vai traumu rezultātā tiek gūta paralīze uz mūžu. Gadā līdz slimnīcām nonāk ap 20 cilvēku ar šādi gūtām traumām, tomēr lielākā daļa no gūtajiem ievainojumiem iet bojā notikuma vietā, noslīkstot, jo lauztās sprandas dēļ, kļūst paralizēti un nespēj vairs kustēties un iznirt. 

 

Tuvojoties garajām Jāņu brīvdienām, ārsti prognozē vēl lielāku pacientu skaitu un aicina iedzīvotājus atbildīgāk izturēties pret savu drošību, nebūt pārgalvīgiem un būt piesardzīgiem ar alkohola lietošanu. Diemžēl katru gadu Līgo svētku brīvdienās vērojams vēl lielāks traumu pieaugums ,no tām liela daļa tiek gūtas reibuma stāvoklī.

 

Doties soli atpakaļ