Aktuāli

Pieaudzis traumu skaits, kas gūtas braucot ar elektroskūteriem

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca informē, ka iestājoties siltākam laikam ir pieaudzis traumu skaits, kas gūtas braucot ar elektroskūteriem.  Lielākā daļa no tām ir smagas.

 

Slimnīcas ārsti skaidro, ka maija mēnesī vērojams pieaugošs traumu skaits, kas gūtas braucot ar elektroskūteriem, vai gājējiem gūstot traumas no sadursmes ar elektroskūtera braucēju.  Salīdzinot ar pagājušā gada maija mēnesi un šādu traumu skaitu nedēļā, šobrīd to skaits ir pieaudzis pat par 30%. 

 

Ik dienas slimnīcā nonāk 3-4 pacienti, kas  traumas guvuši no braukšanas ar elektroskūteriem un vairāk kā puse no tām ir smagas, ir veicama viena vai vairākas operācijas un prasīs ilgstošu ārstēšanu. 

 

Slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš skaidro, ka traumas visbiežāk gūtas braucot ar nomātiem elektroskūteriem, bez pieredzes un nereti arī alkohola reibumā. 

 

Tāpat U.Zariņš norāda, ka joprojām nav sakārtots jautājums attiecībā uz ceļu satiksmes noteikumiem un drošību attiecībā uz elektroskūteriem.  Viesbiežāk braucēji lielā ātrumā pārvietojās pa gājēju ietvēm, tādā veidā pakļaujot traumu riskam ne tikai sevi, bet arī gājējus.  Nereti slimnīcā nonāk cietušie, kas traumas guvuši sadursmē ar elektroskūtera braucēju uz gājēju ietves.

 

Ārsti aicina sabiedrību, izmantojot elektroskūterus, pārvietoties pārdomāti un transportam paredzētās vietās, izmantot individuālos aizsardzības līdzekļus (vismaz ķiveri), kā arī noteikti neizmantot elektroskūteri atrodoties alkohola reibumā. 

 

Doties soli atpakaļ