Aktuāli

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā ārstēšanos uzsākuši Ukrainas karadarbībā ievainotie

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) ieradušies pirmie Ukrainas karadarbībā ievainotie, lai turpinātu ārstēšanos pie Latvijas medicīnas speciālistiem. Slimnīca šobrīd ir paredzējusi noteiktu vietu skaitu Ukrainas civiliedzīvotāju un militārpersonu ārstēšanai.

 

Šodien mūsu slimnīcā viesojās veselības ministrs Daniels Pavļuts, lai ar slimnīcas vadību un ārstiem pārrunātu Ukrainas pacientu uzņemšanu, procesa norisi līdz šim un tālākos scenārijus. 

 

“Paldies Latvijas mikroķirurgiem Mārtiņam Malzubrim un Olafam Libermanim, kuriem pateicoties, Latvijā iespēja ārstēties ir pirmajiem Ukrainas teritoriālās aizsardzības vienību vīriem. Prieks spiest viņu rokas un teikt paldies, prieks, ka varam palīdzēt!” saka veselības ministrs Daniels Pavļuts.

 

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārstiem ir pieredze komplicētu ekstremitāšu trauma ārstēšanā, sniedzot palīdzību Latvijas iedzīvotājiem ikdienā, gan no 2014. gada, ārstējot vairākus karadarbībā Ukrainā ievainotos. Traumatologs,ortopēds un mikroķirurgs dr. Mārtiņš Malzubris nesen atgriezās no Kijivas, kur 3 nedēļas palīdzēja Ukrainas ārstiem darbā ar karā ievainotajiem.   

 

"Mēs joprojām nezinām, cik šādu pacientu varētu nonākt pie mums un kādā laika posmā, tomēr mūsu speciālisti ir gatavi palīdzēt un izmantot savas zināšanas un pieredzi, lai palīdzētu karadarbībā cietušajiem.  Te runa ir par īpaši sarežģītiem gadījumiem, kas tiek sūtīti pie mums.  Tās ir smagas un specifiskas traumas, kam nepieciešama ilgstoša ārstēšana un mūsu slimīcas personāla pieredze var dod būtisku ieguldījumu šiem smagi cietušajiem pacientiem. Jāņem vērā, ka mēs veicam komplicētas rekonstruktīvas operācijas vairākos etapos, kuras ir ļoti grūti realizēt valstī ar aktīvu karadarbība. Uzņemot pacientus ārstēšanai Latvijā, mēs vienlaicīgi arī savā veidā mazinām slodzi Ukrainas medicīnas sistēmai," skaidro Uģis Zariņš, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts.

 

Ukrainas pilsoņiem Latvijā pieejama visa valsts apmaksātā veselības aprūpe.

 

 

Doties soli atpakaļ