Aktuāli

Jaunākās paaudzes neironavigācijas sistēmas un intraoperatīvā datortomogrāfija

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas mukurkaula ķirurgi veic vairākas sarežģītas operācijas, izmantojot jaunākās paaudzes neironavigācijas sistēmu un intraoperatīvu datortomogrāfiju.

 

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, izmantojot vienu no jaunākās paaudzes neironavigācijas sistēmām StealthStation S8, veiktas vairākas sarežģītas operācijas ar implantu ievietošanu mugurkaula skriemeļos un stapskriemeļu disku aizvietošana.  Mugurkaulu ķirurģijā Latvijā neironavigācija kā palīgmetode regulāri līdz šim nav izmantota, jo šāda veida iekārtas nav nevienā Latvijas stacionārā, kur tiek veikta mugurkaula ķirurģija. 

 

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) ķirurgi divās dienās veica vairākas operācijas, izmantojot neironavigācijas sistēmu un intraoperatīvo datortomogrāfu.  Iekārta TOS tika atvesta aprobācijai un ārsti ir atzinuši, ka šāda palīgmetode būtu neatsverams pienesums mugurkaula ķirurģijai Latvijā un tieši TOS, kur tiek veiktas visvairāk valstī sarežģītākās un nereti unikālas mugurkaula operācijas.  Neironavigācijas sistēma mugurkaula ķirurģijā ievērojami paaugstina precizitāti un pacienta drošibu, kā arī samazina radiacijas starojumu personālam. Operācijas laikā, katrs etaps tiek kontrolēts 3 dimensiju attēla kontrolē, kas ievērojami palielina operācijas drošību un precizitāti.

 

"Mugurkaula ķirurģijā ārkārtīgi svarīga ir precizitāte līdz milimetram, operācijas  neiroavigācijas sistēmas un intraoperatīva datortomogrāfa kontrolē ievērojami paaugstina sarežģītu mugurkaula operāciju precizitāti un drošību pacientam, kā arī  operāciju rezultāts ir nesalīdzināmi kvalitatīvāks, jo katrs etaps tiek veikts  3 dimensiju attēla redzes kontrolē. Šādas iekārtas izmanto pasaules un Eiropas Savienības valstu slimnīcās, kur notiek mugurkaula ķirurģija un arī Latvijā būtu pienācis laiks mugurkaula ķirurģijā ieviest mūsdienu tehnoloģijas, kas dod lielāku garantiju pacientu drošībai un paver daudzas jaunas iespējas," skaidro Kalvis Briuks, TOS Mugurkaula un locītavu ķirurģijas  virsārsts.

 

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā neironavigācijas sistēmas aprobācijas periodā tika veiktas operācijas trīs pacientiem darbaspējīgā vecumā ar ilgstošām muguras jostas daļas sāpēm un vājumu kājās.  Sistēmas kontrolē tika veikta  implantu ievietošana skriemeļos un aizvietoti starpskriemeļu diski, kā arī atbrīvotas nervu struktūras. Ārsti atzīst, ka izmantojot neironavigācijas sistēmu, operācijas izdevās veikt ar papildus drošibas garantu.

 

"Protams, vēl arvien noteicošā loma ir ķirurga zināšanām, iemaņām un sapratnei par mugurkaulu, taču mūsdienīgs aprīkojums ievērojami palielina drošību un iespēju kopumu kvalitatīvāk palīdzēt cilvēkiem. Šāda veida neironavigācijas sistēmas mugurkaula ķirurģijā visā pasaulē un arī mūsu kaimiņvalstīs izmanto jau ilgstoši, tas ir jau gandrīz kā mūsdienu standarts vietai, kur  tiek veiktas sarežģītas mugurkaula operācijas", skaidro K.Briuks.

 

TOS ārsti norāda, ka atsevišķas mugurkaula operācijas nemaz nav iespējams veikt bez šo iekārtu esamības. Intraoperatīva datortomogrāfija un navigācija  ir ļoti nozīmīga ne tikai mugurkaula ķirurģijā, bet arī sarežģītu skeleta lūzumu stabilizācijā un  kaulu – mīksto audu audzēju precīzā izņemšanā, kas arī ikdienā tiek darīts TOS.

 

Doties soli atpakaļ