Aktuāli

Veikta kaula transplantācijas operācija

Mūsu slimnīcas ķirurgi veikuši retu un sarežģītu kaula transplantācijas operāciju, kur pacientam, aizstājot bojāto augšdelma kaulu, ir pārvietots kauls no kājas uz roku.

 

Pacientam, kurš guvis augšdelma kaula lūzumu pirms vairāk  kā 10 gadiem un vairākas reizes neveiksmīgi ārstēts citās ārstniecības iestādēs, bija iekaisis pleca kauls, radies kaula defekts, iepriekš uzstādītās metāla konstrukcijas izkustējušās un radījušas kaula bojājumu. Šāds bojājums rada nopietnu rokas funkciju traucējumu un var draudēt ar visa organisma infekciju, tāpēc bojātais kauls un metāla konstrukcijas bija jāizņem, ko veica pirmā etapa operācijā. Lai atjaunotu rokas funkcionalitāti ārsti veica otrā etapa operāciju - pacientam tika paņemts mazā lielakaula transplantāts ar asins apgādi 17 cm garumā un ievietots augšdelma kaula defektā, kur transplantāts pieslēgts pie rokas asinsvadiem. Papildus veikt kaulu fragmentu fiksāciju ar metāla plāksni.  Sarežģītākais process bija savienot asinsvadus un atbrīvot spieķa kaula nervu, kā bojājums un rētošanās bija radusies  iepriekšējo operāciju laikā.

 

Šobrīd pacients turpina ārstēšanos mājās un veic rehabilitāciju. Savukārt pacienta kājas funkcija jau pilnībā atjaunojusies.

 

Šāda veida operācijas ir retas, tomēr pēdējā mēneša laikā slimnīcas ārsti ir veikuši vēl vairākas līdzīgas operācijas, kur pacientiem plaukstas kauli tiek aizvietoti ar kaula daļu no kājas.  

 

Šādas operācijas iespējamas cieši sadarbojoties mediķu brigādei. Operāciju veica traumatologi - ortopēdi Inese Breide un Mārtiņš Malzubris. Operācijā asistēja dr.Grigorjevs, dr.Raga un dr.Čeredņičenko. Savukārt anestēziju nodrošināja dr.Švampe  un anestēziste I.Zlaminova. Operāciju māsas I.Sadovska un J.Kalmikova.

 

Doties soli atpakaļ