Aktuāli

Paula Stradiņa balva

Ceturtdien, 15. oktobrī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) Ortopēdijas katedras vadītājam prof. Andrim Jumtiņam tika pasniegta Paula Stradiņa balva par izcilu ieguldījumu ortopēdijas attīstībā Latvijā. Tas ir mūsu valsts augstākais apbalvojums ķirurģijas specialitātē.

 

Laudatio teica RSU Ortopēdijas katedras docents Silvestris Zēbolds, pēc tam prof. Andris Jumtiņš uzstājās ar akadēmisko runu Ortopēdijas māksla.

 

Paula Stradiņa balvu par izcilu veikumu praktiskajā medicīnā vai pētījumiem medicīnas vēsturē ik gadu piešķir RSU, Latvijas Zinātņu akadēmija un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs. 

 

Profesors Andris Jumtiņš ir traumatologs ortopēds VSIA Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca un ārsts traumatologs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Profesors Jumtiņš aktīvi iesaistās studiju procesa un pētniecības nodrošināšanā un pilnveidē. Kopš 2009. gada viņš ir RSU Medicīnas fakultātes Ortopēdijas katedras vadītājs. Ārsta darba gaitas Andris Jumtiņš sāka 1983. gadā internatūrā bērnu ķirurģijā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

 

Viņš bija starp pirmajiem ārstiem Latvijā, kuriem pēc valstiskās neatkarības atgūšanas bija iespēja iziet apmācības Jeila Universitātē profesora Kristapa Keggi vadībā. Iegūtās zināšanas un prasmes Andris Jumtiņš tālāk izmantoja gan Latvijas pacientu ārstniecībā, gan jauno ārstu izglītošanā. Viņš ir veicis operācijas daudziem simtiem pacientu, tostarp īpaši sarežģītas operācijas, piemēram, sekmīgi pārstādījis gūžas locītavu 99 gadus vecai pacientei, kas, svinot 100. dzimšanas dienu, uz savām kājām veiksmīgi pametusi slimnīcu. A. Jumtiņš uzskatāms par vienu no AO osteosintēzes tehniku ieviesējiem Latvijā, un viņš bija pirmais, kas pievērsās mazinvazīvai osteosintēzes tehnikai. Prof. A. Jumtiņš ir bijis viens no Latvijas traumatologu un ortopēdu asociācijas dibinātājiem.

 

Profesors Andris Jumtiņš ir vairāk nekā 200 zinātnisko publikāciju autors, sekmīgi vada un vadījis vairāku doktorantu darbu, sniedzis paraugoperācijas gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī veidojis grāmatu Traumatoloģija un ortopēdija, kas ir pirmā izdotā mācību grāmata medicīnas studentiem par šo tēmu latviešu valodā. Turklāt tieši profesora A. Jumtiņa vadībā ir ieviestas modernas apmācību metodes traumatoloģijā un ortopēdijā, ko augstu novērtē ārvalstu studenti un eksperti. Studentus un rezidentus profesors Jumtiņš skolo jau vairāk nekā 30 gadu. 

 

Avots: www.rsu.lv

 

Doties soli atpakaļ