Aktuāli

Unikāla ķirurģiska operācija onkoloģijas pacientei

Š.g. februārī, mūsu slimnīcā tika veikta ļoti sarežģīta muguras audzēja operācija 31 gadus jaunai sievietei.

 

Sūdzības pacientei bija aptuveni 2 mēnešus - parādījās veidojums kakla mugurpusē, kas strauji palielinājās izmēros. Veiktajos magnētiskās rezonanses izmeklējumos tika konstatēts agresīvs audzējs, kas cieši piegulēja kakla 1. un 2. skriemelim (šie skriemeļi nodrošina galvaskausa saistību ar pārējo mugurkaulāju) un garumā bija no galvaskausa līdz pat 6. kakla skriemelim.

 

Ņemot vērā audzēja raksturu un atrašanās vietu, šī bija ļoti augsta riska operācija – visa audzēja neizņemšanas gadījumā pastāvēja iespēja tā ieaugšanai muguras smadzenēs, vai arī operācijas laikā tās varēja tikt bojātas, kā rezultātā iestājas neatgriezeniska, visa ķermeņa paralīze. Kā arī, fiksējot kakla skriemeļus pēc audzēja izņemšanas, varēja tikt bojāti asinsvadi, kas apasiņo galvas smadzenes, tādējādi rodoties to neatgriezeniskiem bojājumiem.

 

Ķirurģiskas operācijas ar ļoti augstu risku prasa ārstējošās komandas vispusīgas zināšanas, prasmes un, protams, drosmi veikt tik sarežģītu ārstniecību. Šīs tehniski sarežģītās operācijas laikā, no muguras mīkstajiem audiem audzējs tika pilnībā izņemts, kopā ar daļu no 1. un 2. kakla skriemeļiem vienā blokā, kas pēc tam tika safiksēti, lai atjaunotu mugurkaulāja stabilitāti.

 

Iepriekš minētā operācija notika ārstu traumatologu, ortopēdu Laura Repša un Kalvja Briuka vadībā, asistējot Tomam Arcimovičam un Aleksejam Repņikovam, ārsts, anesteziologs - Sigita Kazūne, māsa-anestēziste - Evija Jozus, operāciju māsa - Aija Avotiņa un asistējošā māsa - Sandra Roķe.

 

Pateicamies kolēģiem par augsti profesionālo darbu!

 

Doties soli atpakaļ