Aktuāli

Veikta sarežģīta operācija pacientam ar onkoloģisku saslimšanu

Pateicoties mūsu slimnīcas profesionālajam personālam Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā ir veikta ļoti sarežģīta ķirurģiska operācija pacientam ar onkoloģisku saslimšanu!

 

39 gadus vecam vīrietim parādījās sāpes muguras lejasdaļā. Pacientam tika veikts magnētiskās rezonanses izmeklējums, kurā konstatēja krusta kaula audzēju. Biopsijā apstiprinājās labdabīgs, taču ļoti agresīvas formas audzējs. Šim audzējam nevar būt piemērojama ne ķīmijterapija, ne staru terapija, tikai ķirurģiska ārstēšana.

Pacientam bija ļoti izteiktas sāpes, kuru dēļ, lietojot narkotiskos pretsāpju līdzekļus pat ļoti lielās devās, pacients naktī spēja gulēt vien 2 līdz 3 stundas.

 

Ķirurģiskās ārstēšanas sarežģītību noteica audzēja anatomiskā lokalizācija - blakus esošie iegurņa asinsvadi, nervi, kas atbild par jušanu un kustībām kājas un mazā iegurņa funkcijām (spēja kontrolēt urinēšanu un defekāciju), un iegurņa orgāni (taisnā zarna).

 

Medicīnas personāls - ārsti traumatologi, ortopēdi Lauris Repša, Kalvis Briuks, Aleksejs Repņikovs, ārsts anesteziologs, reanimatologs  Dmitrijs Bogdanovs, māsa anestēziste Anda Bukša un operāciju māsa Vija Alksne - 5 stundu garā operācijā veica krusta kaula audzēja pilnīgu rezekciju, saglabājot gan nervus, kas atbild par jušanu un kustībām kājās, gan mazā iegurņa orgānu funkcionalitāti. Pēc operācijas pacients ir pats spējīgs kontrolēt urināciju un defekāciju, un drīzumā varēs atgriezties pie iepriekšējā dzīves veida!

 

Doties soli atpakaļ