Struktūrvienības

Mikrobioloģijas un patohistoloģijas apvienotā laboratorija


Mikrobioloģijas laboratorija nodrošina Slimnīcu ar visiem nepieciešamajiem mikrobioloģiskajiem izmeklējumiem. Reti sastopamu mikroorganismu un vīrusu izmeklēšanai ir noslēgti atsevišķi līgumi ar specializētām un references laboratorijām.

 

Lai nodrošinātu augstu izmeklējumu kvalitāti, laboratorijas ikdienas darbā ir iekļauta regulāra iekšējās kvalitātes kontrole, kā arī periodiska ārējā kvalitātes kontrole sadarbībā ar Latvijas Infektoloģijas centru. Laboratorijas kvalitātes politikas mērķis ir nodrošināt Slimnīcu ar augstvērtīgiem, Eiropas standartiem atbilstošiem izmeklējumiem, lietojot adekvātas un mūsdienīgas metodes.

 

  • Maksas pakalpojumu cenrādis - Mikrobioloģisko izmeklējumu cenrādis:

http://www.tos.lv/upload/cenradis1/6_pielikums.pdf

 

Patohistoloģijas laboratorijas uzdevums ir precīza audu diagnostika, visu operāciju vai diagnostisko biopsiju laikā no pacienta iegūto audu mikroskopiskā izmeklēšana, izmantojot speciālās krāsošanas metodes.

 

Patohistoloģiskais izmeklējums ļauj maksimāli precīzi noteikt slimības vai stāvokļa diagnozi, līdz ar to izvēlēties optimālāko ārstēšanas taktiku. 

 

Laboratorijas ietvaros, Slimnīcā notiek mirušo pacientu pēcnāves izmeklēšana. Patologoanatomiskā sekcija nodrošina pilnīgu un ļoti precīzu pacienta stāvokļa izvērtējumu un ārstēšanas procesa kvalitātes analīzi.

 

Zinātnei un tehnoloģiskajām iespējām attīstoties arvien straujāk, palielinās iespēja palīdzēt arvien plašākam pacientu lokam un veikt arvien sarežģītākas operācijas. Diemžēl pagaidām augstās tehnoloģijas vēl nav attīstījušās tik tālu, lai spētu izveidot mākslīgos implantus, kas pilnā mērā aizvietotu donoru materiālu - mūsu laboratorija ir vienīgā kaulu allotransplantātu izgatavotāja Latvijā - 2015. gada 26. jūnijā laboratorija ir ieguvusi audu un šūnu izmantošanas atļauju.

Doties soli atpakaļ