Aktuāli

Apsveikums Māsu dienā!

Labs vārds pie laba darba vada.
Labs darbs ir labam vārdam rada;
Un cilvēks labs, kas labu dara,
Ir saules stars no Dieva gara.
                        /Dz. Rinkule-Zemzare/

 

 

 

 

Ik gadu 12.maijā Māsas visā plašajā pasaulē svin savus svētkus - Starptautisko Māsu dienu! Tie ir svētki cēlākai no visām profesijām, augstākai no mākslām un patiesākai no mīlestības izteiksmēm!

 

Runājot par profesiju Māsa, F.Naitingelas vārdiem:

“Māsu darbs ir māksla: lai  to padarītu par mākslu, nepieciešama nedalīta ziedošanās, kā arī sagatavotība, tāpat kā jebkurš gleznotāja vai skulptora darbs. Taču kas ir nekustīgs audekls vai nedzīvs marmors salīdzinājumā ar darbu ar cilvēkiem -  Dieva gara tempļiem?- tā ir viena no tēlotājmākslām. Es teiktu - pat lieliskākā no visām tēlotājmākslām.”    

 

Sekojot Florensas Nanitngelas vīzijām, vērtībām un uzskatiem, māsas joprojām turpina gādāt par cilvēku veselību visā pasaulē.

 

Māsa - veselības aprūpes profesionālis, kura rūpējas par indivīda, ģimenes un sabiedrības vispārējo labklājību.  Māsu no citām aprūpes personām atšķir īpaša pieeja pacientu aprūpei, prakses darbībai un  apmācībai. 

Latvijā Māsas profesija ir vērtējama, kā speciāliste ar labu izglītību, zināšanām, prasmēm un spējām, kura nodrošina indivīda, ģimenes un sabiedrības veselības aprūpi.

Latvijas Māsas - veselības aprūpes sistēmas SIRDS un DVĒSELE un tas ir daudz vairāk, nekā profesionālas zināšanas, prasmes un pieredze.

Māsas profesija – tas ir dvēseles aicinājums, tā ir māksla mīlēt cilvēku un īpaša spēja atbalstīt, un dziedēt ikvienu, kas uz to gaida.

 

Lai šī diena ir priecīga ikvienai no jums un vienmēr turēsim to cieņā un godāsim!

 

VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” galvenā māsa,

Latvijas Māsu asociācijas valdes locekle,

Operāciju Māsu apvienības vadītāja

Ilze Neparte

 

Doties soli atpakaļ